02. January 2016 · Write a comment · Categories: book · Tags:

jh: vránavránavrána

Torst, Praha 2015

Dánské království bylo ve čtyřicátých letech výstředně liberální. Dánský parlament, aby předešel zatracování lidí, kteří si vzali život pod tlakem okolností, předefinoval skutečnou sebevraždu jako okolnostmi nevynucené odmítnutí existence.

Když se začetl do toho, co Kleinovi vyprávěli jeho poslední dva dvojníci v hypnóze, připadal mu jeho svět jako rajské místo. V Rusku se dostali k moci nějací bolševici, jejichž ideologie navazovala na utopický komunismus, který vyznával Étienne Cabet. Odstranili tržní hospodářství fyzickou likvidací celých společenských tříd. Nazývali to diktaturou proletariátu. Skutečnou moc v zemi si osoboval byrokratický aparát jediné politické strany, opírající se o tajnou policii a armádu. Během několika desítiletí zahynuli desítky milionů lidí, ať již byli popraveni nebo umučeni ve věznicích a pracovních táborech, postříleni při pokusech o odpor anebo prostě zahynuli hladem a zimou. Druhá nestvůrná ideologie přivedla v Německu k moci jakési nácky, posedlé představou, že germánská rasa je povolána k vládě nad celým světem. Podle Darwinovy teorie o přirozeném výběru druhů začali fyzicky likvidovat podřadné rasy, především Židy. V lecčem se v čele se svým Vůdcem podobali fašistům, kteří teď v našem světě řádili v Uhrách.

Vždyť ale podobné koncentrační tábory existují i v jeho světě, uvědomil si najednou, a ani ho nenapadlo, že by pro ně mohl něco udělat!

„To je právě přednost nezávazného klábosení nad pivem, které má každý Čech v krvi. My Židé máme tendenci jít rovnou k věci, a to pochopitelně vyvolává spory, protože každý dotyčnou věc vidíme jinak. Výhodou ale je, že nám o tu věc skutečně jde, nevýhodou, že se jen málokdy dohodneme, a za třetí je to úplně jedno. Nedotčena našimi názory si pravda dál existuje po svém, a to je na tom asi jediné dobře. Díkybohu.“

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *